Jak zarabiać pieniądze?

Na czym można zarobić pieniądze? Nie trzeba nikogo przekonywać, że jest mnóstwo sposobów na to jak zarobić pieniądze i to nawet bez wychodzenia do domu. Niekoniecznie chodzi tu już nawet o jakąś internetową lub zdalną pracę wykonywaną za pośrednictwem komputera. Mowa głównie o działaniach stricte finansowych, jak inwestowanie w bankowe lokaty czy fundusze inwestycyjne. Różnorodność i mnogość poszczególnych ofert związanych z możliwością zarobienia gotówki sprawiają, że niekiedy można mieć sporo problemów z wyborem najlepszej opcji. Każda z nich ma bowiem zarówno swoje liczne zalety, jak i wady, które w wielu przypadkach automatycznie skreślają daną formę zarabiania pieniędzy lub czynią ją wyjątkowo nieatrakcyjną. Z drugiej strony takie opcje – najczęściej związane ze sporym ryzykiem – okazują się finalnie najkorzystniejsze i pozwalają na zdobycie dużych pieniędzy. Można oczywiście zarabiać gotówkę w sposób kompletnie oderwany od finansowej branży, zajmując się chociażby przeróżnymi internetowymi pracami. Tutaj w grę wchodzą między innymi usługi graficzne, programistyczne i administracyjne, ale również związane z działalnością marketingową, pozycjonowaniem czy social media. Na stronie tej będą publikowane różnorodne artykuły przedstawiające pomysły na zarobek. Poniżej krótkie podsumowanie tematyki jaka będzie poruszona na tym blogu.

Jeśli chodzi o zarobki w internecie, to należy zauważyć, że większość pieniędzy zarabiają firmy. Często ich właścicielami nie muszą być osoby posiadające ogromne portale czy sklepy internetowe, ale ludzie oferujący proste usługi typu: marketing, copywriting (pisanie tekstów na zamówienie), pozycjonowanie stron www czy wykonywanie szat graficznych stron itp. Za takie usługi płaci się również sporo pieniędzy i prawie każdy może to robić. Możecie reklamować swoje usługi w sieci, ale nie żądać od razu za swoje usługi ogromnych kwot. Większość firm będzie Wam miała to za złe, ponieważ to ich biznes i robicie im konkurencję. Ale przecież każdy od czegoś zaczynał, a robiąc to jako osoba prywatna można proponować niższe stawki.

W sieci można oferować różnorodne usługi – wystarczy założyć swoją stronę i ją zareklamować albo umieszczać ogłoszenia na regionalnych portalach ogłoszeniowych. Wiele osób w taki sposób sprzedaje np. swoje rękodzieło czy reklamuje to czym się zajmuje. Sprzedawać można za pośrednictwem własnej strony www, ogłoszeń, serwisu aukcyjnego allegro. Nie zawsze konieczne jest sprzedawanie bezpośrednie przedmiotów materialnych. W tzw. marketingu afiliacyjnym można polecać produkty, które dostarcza klientowi sam producent, a my dostajemy określony procent za dostarczenie mu klienta. Taki sposób zarabiania nosi nazwę programu partnerskiego.

Na czym zarobić? Co obecnie się opłaca?

Większość biznesów ostatnio przenosi się do sieci, dlatego warto zainteresować się tym tematem już teraz. Dotarcie do klienta przez internet stanowi często o wiele niższy koszt niż wynajmowanie w mieście wielkich banerów reklamowych. Prym w ostatnich latach wiedzie sprzedaż małej elektroniki w postaci np. smartfonów czy tabletów. Szacuje się w najbliższych kilku latach ponad połowa internautów będzie już korzystać z internetu głównie na takich urządzeniach. Tu jest też spora szansa na zarobek. Wyprodukowane zwykle w Chinach gadżety elektroniczne  są sprzedawane ze sporą marżą na rynkach europejskich i światowych przynosząc milionowe zyski producentom. Podobne dziedziny, które w najbliższym czasie będą (i zawsze były) na topie i przynoszą godziwy zarobek to: ochrona zdrowia (leczenie, suplementy, zdrowa żywność itp.), produkcja ekologicznej żywności, alternatywne źródła energii dla gospodarstw domowych, usługi budowlane, remontowe, prawnicze itp. Opłacalne jest również wszelkie pośrednictwo w sprzedaży (przedstawicielstwo handlowe), gdzie sprzedaje się drogie przedmioty dostając procent od sprzedaży (auta, maszyny, nieruchomości, wycieczki turystyczne, kredyty itp). Z racji tego, że ktoś pośredniczy w sprzedaży np. sprzętu budowlanego za kilkaset tysięcy złotych to może zarobić na jednej takiej transakcji nawet sumę pięciocyfrową. Tutaj zdobycie jednego klienta jest więcej warte niż 100 klientów w niszy, w której ktoś zajmuje się sprzedażą np. urządzeń rehabilitacyjnych kosztujących kilka tysięcy złotych. Jeszcze mniej warty jest pojedynczy klient jeśli ktoś sprzedaje przedmioty, na których marża wynosi tylko kilka złotych. Z tego też względu, aby dorównać jednej sprzedaży w niszy najdroższych urządzeń, producent np. żywności musi sprzedać kilka tysięcy sztuk swojego produktu. I jedna i druga strona medalu ma swoje wady i zalety. Z jednej strony znalezienie jednego klienta wydaje się łatwe niż kilku tysięcy. Z tym, że kupować jedzenie musi każdy, a posiadanie drogiego sprzętu jest dostępne tylko dla nielicznych, obracających na co dzień ogromnymi kwotami. To tyle tytułem wstępu jeśli chodzi o tematykę na czym można zarobić. Każdy musi sobie na to pytanie odpowiedzieć sam i wybrać dziedzinę, którą chciałby się zająć. Można przecież powiedzieć, że pieniądze są wszędzie. Trzeba to tylko zauważyć, zaplanować strategię działania  i zacząć działać w tym kierunku.

Zapraszam do zapoznania się z poszczególnymi artykułami, w których piszę szerzej o tematyce dotyczącej tego na czym i jak zarabiać.