Po co inwestuje się na giełdzie?Co daje inwestowanie w akcje na giełdzie papierów wartościowych? Oczywiście chodzi o to, aby pomnożyć swoje pieniądze, czyli kupić coś taniej, a następnie móc to sprzedać drożej. Namnożyło się w ostatnich latach różnych funduszy, programów regularnego oszczędzania, super korzystnych lokat bankowych i dziesiątki innych, podejrzanie brzmiących produktów. Część z nich rzeczywiście ma duży potencjał generowania zysków, lecz część z nich to tylko sztuczna wydmuszka, mająca na celu wzbogacenie się zagranicznego kapitału. W obliczu tej sytuacji pozostaje jedynie bezpieczne inwestowanie na giełdzie, dające możliwość samodzielnego zarządzania swoimi pieniędzmi i skalowania ryzyka, poprzez umiejętne podejmowanie decyzji.

Jeśli chcesz zostać rekinem finansjery i masz odłożone trochę pieniędzy zainteresuj się rynkiem inwestycji w papiery wartościowe. Koniecznie dowiedz się jak wygląda współczesne inwestowanie w akcje oraz jakie potencjalne zyski można z tego osiągnąć. Zachowaj przy tym jasność umysłu oraz nie daj się ogarnąć wizji szybkiego i łatwego pieniądza. Pamiętaj – w biznesie niewiele rzeczy przychodzi szybko i prosto. Jeśli zdarzy ci się duży zysk w krótkim czasie po rozpoczęciu inwestowania potraktuj to jako zbieg okoliczności, łut szczęścia. Następnie dobrze ulokuj zarobione pieniądze i nastaw się, że kolejne tygodnie i miesiące mogą nie być już tak obfite. Tak właśnie wygląda inwestowanie na giełdzie przez przypadkowych ludzi. Może być tak, że uda Ci się kupić akcje firmy kosztujące 2 zł za sztukę, które po roku będą warte np. 5 zł. To się nazywa dobra inwestycja. Może również być tak, że kupisz akcje po 2 zł, a one stracą na wartości. W celu minimalizacji ryzyka NIGDY nie należy lokować wszystkich pieniędzy w jeden rodzaj akcji, lecz rozdysponować je w kilka, kilkanaście walorów. Stworzysz w ten sposób zdywersyfikowany portfel inwestycyjny. Unikaj również lokowania pieniędzy w tzw. groszowe akcje, które bardzo rzadko zyskują na wartości. Lepiej trzymać się akcji wielkich przedsiębiorstw z dobrą pozycją na rynku. Jeśli chcesz rzeczywiście zarabiać na obrocie papierami wartościowymi, musisz od podszewki poznać swoje pole działania.

po co inwestować na giełdzie

Nikt lepiej nie nauczy cię inwestycji giełdowych, jak osoba, która zajmuje się tym od dawna. Być może posiadasz w kręgu swoich znajomych kogoś, kto od dawien dawna kupuje i sprzedaje akcje. Jeśli tak jest, nie powinieneś mieć problemów, aby nauczył cię podstawowych zasad tego, jak powinno wyglądać mądre inwestowanie na giełdzie. Być może cenne wskazówki, które od niego usłyszysz pozwolą Ci uchronić się pewnych błędów, popełnianych przez początkujących graczy. Jeśli tak się stanie, zyskasz niepowtarzalną i cenną wiedzę, która wyniesie cię ponad tłum przeciętnych graczy, dając Ci nad nimi wielką przewagę. Jednak zanim to nastąpi, powinieneś samodzielnie przystąpić do pobierania nauki o tym, jak odbywają się relacje giełdowe, jaki wpływ na notowania akcji mają różne wydarzenia na scenie politycznej, oraz jak przewidywać dalsze losy giełdy, analizując serwisy informacyjne z całego świata. Lektura książek o tej tematyce oraz próby lokowania wirtualnych pieniędzy na koncie demo to dobre rozwiązanie, gdyż pozwala zdecydować czy ma się odpowiednie predyspozycje do obrotu akcjami.

Więcej na ten temat:

http://gpw.pl
http://gielda.onet.pl
http://www.money.pl/gielda