Pomysły na dodatkowe pieniądzeJakie są sposoby na dodatkowy zarobek? W sieci można znaleźć mnóstwo poradników dotyczących zarabiania pieniędzy. Niestety, lecz większość z nich zawiera jedynie stek kłamstw i ciężko dzięki nim zarobić poważniejsze sumy. Dziwny jest fakt, że większość ludzi daje się jednak nabierać na szalone pomysły pod tytułem „zainwestuj 100 złotych, zarabiaj 2000 dolarów miesięcznie” albo „Wychowująca Mama Zarabia 6787,85zł Miesięcznie Z Domu Przez Internet W Tylko 1 Godzinę Dziennie” – tak się po prostu nie da. Pomysły na dodatkowe pieniądze mogą być wszelakie i dzięki rozwojowi Internetu mamy dzisiaj okazję do zarobienia kilku groszy np. poprzez wszelkiego rodzaju programy partnerskie, wyświetlanie reklam na swoich stronach, publikowanie artykułów sponsorowanych itp.

Sytuacja z programami partnerskimi jest taka, że osoba zdecydowana na udział w programie ma stały wgląd do swojego „konta partnerskiego”. Jest to o tyle wygodna forma sprawdzania funduszy, bo doskonale widzimy w jaki sposób zarobiliśmy pieniądze i kto nam je wpłacił. Z reguły program partnerski działa w ten sposób, że osoba prywatna poprzez reklamę jakiegoś produktu otrzymuje pieniądze. Zazwyczaj nie są to potężne sumy pieniędzy, ale jednak pozwala na podreperowanie domowego budżetu. Ostatnio w modzie jest prowadzenie blogów, gdzie można dzielić się swoimi wiadomościami dotyczącymi mody, technologii czy stylu życia. Jeśli potraficie Państwo wytłumaczyć jakieś zagadnienie w prosty i klarowny sposób, to istnieje szansa zarobienia całkiem ciekawych pieniędzy z publikowania felietonów. Tak żyją chociażby copywriterzy, którzy nieźle zarabiają na pisaniu tekstów. Wystarczy umieć przeredagować odpowiednio tekst, znać język ojczysty i sposób na pieniądze robi nam się dość klarowny. Po za tym zebranie na blogu fanów zainteresowanych danym tematem pozwoli promować produkty sieci afiliacyjnych. W ten sposób właśnie zarabia się w programach partnerskich jeśli ktoś kupi produkt z naszego polecenia.

Tyle w temacie internetu, ale warto zauważyć, że w sieci nie zarabiają tylko Ci posiadający własne strony. Można działać też jako tzw. freelancer, czyli zdobywać zlecenia na jakieś prace. Szukać zleceń, nie tylko związanych z działalnością internetową można na portalach typu: Zlecenia przez net czy Gumtree. Poniżej zebrałem listę kilkudziesięciu prostych pomysłów na dodatkowy dochód o jakich pisano na różnych forach i blogach.

Oto lista ponad 40 pomysłów na dodatkowy zarobek

– śpiewanie w chórze lub taniec w zespole tańca ludowego to sposób na tanie zwiedzenie wielu krajów, poza tym można dorabiać śpiewaniem na ślubach
– pisanie artykułów branżowych do portali (z przekazaniem praw majątkowych)
– pomaganie rodzicom, wujkowi czy znajomemu w prowadzeniu ich działalności np. informowanie klientów, umawianie spotkań
– rozładunek dostaw materiałów budowlanych w workach do 30 kg (cement, brykiet)  (50 – 100 zł za 4 -5 godzin pracy)
– sprzedaż niepotrzebnych przedmiotów na allegro
– nauczanie śpiewu, malarstwa czy fotografii na artystycznych obozach młodzieżowych lub plenerach
– zdobywanie fanów na facebooku na różne fanpage
– robienie biżuterii i sprzedawanie na Allegro
– korepetycje dla uczniów i studentów (języki obce, przedmioty ścisłe, nauka rysunku)
– stworzenie sklepu internetowego z bardzo niszowymi przedmiotami (koszulki, gadżety, biżuteria, rękodzieło), ale tu liczy się dobry pomysł
– kupowanie taniej i sprzedaż drożej dzięki wykorzystaniu serwisów aukcyjnych, for internetowych czy portali ogłoszeniowych
– pojedyncze akcje marketingowe na mieście np. stanie z tablicą reklamową
– sprzedaż w internecie trudno dostępnych części samochodowych poszukiwanych przez pasjonatów różnych marek (od 10 zł do 200 zł za część, z czego 50% uzyskanej kwoty była oddawana dla właściciela autozłomu)
– mycie okien w domach, biurach lub samochodów
– jeśli ktoś pracował za granicą przy remontach to zdarza się, że bardziej zamożni mieszkańcy krajów Europy zachodniej oddają niepotrzebne im całkiem nowe rzeczy, które walają się u nich w piwnicach czy na strychach. Potem można znaleźć kupca na takie przedmioty w Polsce
– praca w sezonie w restauracjach czy barach,
– sprzedaż puszek aluminiowych na skupie
– dodatkowe pieniądze można też zdobyć dzięki pomocy rodzicom czy znajomym na działce, przy remontach itp.
– obnośna sprzedaż kwiatów
– proponowanie znajomym zakładanie np. kont bankowych, lokat czy korzystanie z różnych promocji za co dostaje się pieniądze w ramach wspomnianych programów partnerskich np. poprzez systempartnerski.pl.
– dorywcza pomoc znajomemu przedsiębiorcy w sklepie
– sprzedaż kosmetyków znajomym w ramach programu partnerskiego Avon
– wyjazd na Work&Travel do USA – wakacyjna praca w restauracji
– praca przy konserwacji zabytkowych kościołów, kamienic czy cerkwi (jeśli widzimy, że w naszej okolicy odbywa się tego typu inwestycja to można zapytać prowadzącego czy nie potrzebuje kogoś do prostych prac typu szpachlowanie, tynkowanie, malowanie, oczyszczanie cegieł itp., można w takich przypadkach liczyć na umowę o dzieło i zarobki od 10 do 20 złotych za godzinę)
– prowadzenie bloga i zarabianie na reklamach, programach partnerskich lub wpisach sponsorowanych
– opieka nad osobami starszymi, załatwienie zakupów, posprzątanie im mieszkania itp.
– w sezonie zimowym dobrym pomysłem na dorobienie paru groszy jest odśnieżanie chodników i dachów (znaleźć dzielnicę domów szeregowych i popytać właścicieli albo dogadać się ze spółdzielniami mieszkaniowymi)
– drobne remonty – prace wykończeniowe
– pisałam tekstów i opisów z wydarzeń do lokalnej gazety
– tworzenie prezentacji i pisanie prac na prośbę kolegów studentów
– przygotowywanie i dystrybucja ulotek na umowę zlecenie
– oprowadzanie jako przewodnik zagranicznych turystów po ciekawych miejscach w Polsce lub jeśli mieszkasz za granicą to oprowadzanie polskich turystów po nieznanym im kraju
– zbieranie jagód, wiśni, czereśni czy truskawek w sezonie
– tworzenie prostych stron internetowych na zamówienie, wizytówki internetowe itp.
– opieka nad dzieckiem
– zbieranie i sprzedaż jagód
– wyszukiwanie informacji w internecie na zamówienie np. spisanie z katalogu www bazy e-mail firm
– koszenie trawników dookoła domów
– pisemne tłumaczenia tekstów i copywriting materiałów na strony internetowe
– pisanie różnych opracowań na zlecenie osób prywatnych (ogłoszenia np. na gumtree)
– praca jako tajemniczy klient na zlecenie dużych firm
– przewożenie osób za opłatą, bo po co jechać gdzieś autem w dłuższą trasę i ponosić wszystkie koszty samemu (tu przydaje się serwis blablacar.pl)
– sprzedaż zniczy pod cmentarzem 11 listopada

W przypadku niektórych z tych pomysłów na dodatkowe pieniądze wypadałoby mieć założoną działalność gospodarczą, o ile – jak głosi prawo – ktoś ma zamiar „działać w sposób zorganizowany i ciągły”.

Jedna odpowiedź do “Pomysły na dodatkowe pieniądze”

  1. Całkiem obszerna lista. Warto zauważyć, że Dodatkowe pieniądze w ogólnym budżecie domowym mogą pochodzić – albo ze zwiększonych wpływów albo z obniżonych kosztów. Powstaje wtedy nadwyżka, którą możemy rozdystrybuować.

Możliwość komentowania jest wyłączona.