Pomysły na zarobek przez internetOto pomysły na zarobek przez internet, które wpadły mi do głowy podczas moich licznych rozmyślań o niebieskich migdałach. Któż z nas chociaż raz nie skorzystał ze wspaniałego wynalazku jakim jest Internet, tylko po to, aby spróbować zarobić kilka złotych? Oczywiście stawiam tu wyłącznie pytanie retoryczne, czyli takie na które nie oczekuję odpowiedzi. Zdaje sobie jednak sprawę, że wiele osób w myślach się wyprze faktu, że przez internet coś udało im się zarobić. Jednak z ręką na sercu odpowiedz sobie – czy chociaż raz nie korzystałeś z portalu aukcyjnego lub ogłoszeniowego po to, żeby sprzedać mało potrzebny Ci gadżet lub inną rzecz? Otóż to, taką formę sprzedaży również możemy zaliczyć do sposobów zarobku przez Internet, chociaż nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę.

Jednak pomysłów są setki, a nawet tysiące na to jak zarobić online i nie musi tu wcale chodzić o oszukiwanie czy naciąganie ludzi. Większość osób w dalszym ciągu działalność Internetową uważa za bubel i doszukuje się prób oszustw. A tak naprawdę podmioty prowadzące sklepy internetowe (również na allegro) to w większości szanujące się działalności, które legalnie działają w naszym kraju. Internet jest tak magicznym miejscem, że coś co dla jednych jest atrakcją i jedynie zabawą, dla drugich osób jest to bardzo dochodowy interes. Weźmy na przykład bardzo popularne portale z ofertami turystycznymi. Jeśli szukamy dobrego noclegu, to będziemy sprawdzać miejsca gdzie ofert jest najwięcej w jednym miejscu. A skoro są osoby, które szukają ofert w takim miejscu to są również ludzie, którzy zapłacą duże pieniądze żeby wyróżnić się na tle konkurencji. Więc właściciele wszelakich wyszukiwarek takich ofert zarabiają na pośrednictwie ich sprzedaży i to niemałe pieniądze.

fajne pomysły na zarobek przez internetRynek Internetu zmienia się dosłownie z dnia na dzień, więc działalność, która jednego roku przyniosła milion złotych, następnego roku może przynieść sto razy mniej, albo wręcz przeciwnie – więcej. Trzeba przede wszystkim obserwować na bieżąco obowiązujące trendy i podążać cały czas za nimi. Szukajmy zatem niszy, w której nie mamy większej konkurencji i próbujmy rozwijać się w tym kierunku. Jednak musimy pamiętać o tym, żeby za szybko nie odpuszczać, ponieważ nie znamy dnia, ani godziny, w której to właśnie nasz pomysł stanie się hitem. W dalszej ciągu istnieje przeświadczenie, że trzeba mieć dużą wiedzę, lub dużo pieniędzy do inwestycji na start, aby zarabiać w internecie. Nic bardziej mylnego, ponieważ zarobić można dosłownie bez żadnego wkładu, założyć bloga na darmowej platformie i spróbować swoich sił w walce o taki kawałek tortu. Wielu przedsiębiorców internetowych zaczynało właśnie od pisania bloga, by potem po zdobyciu szerszej rzeszy czytelników przekształcić go w maszynkę do zarabiania pieniędzy.
Oto kilka pomysłów dla osób, które dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki w internecie i chciałyby zarobić tutaj swoje pierwsze pieniądze. Zaczynamy.

Ciekawe pomysły na zarobek przez internet dla początkujących

– własny blog, tumblr, instagram, facebook, kanał youtube lub twitter – po zdobyciu tzw. followersów czy subskrybentów można zacząć sprzedawać możliwość publikacji wpisów sponsorowanych, tweetów, shoutów, wpisów na facebooku itp.
– sprzedaż na allegro lub olx niepotrzebnych Ci już rzeczy albo usług, które jesteś w stanie sam wykonać,
– udzielanie korepetycji z różnych dziedzin (musisz ogłaszać się na różnych portalach ogłoszeniowych),
– wykonywanie szybkich zleceń np. pisanie tekstów na strony, tworzenie opisów produktów dla sklepów internetowych, komentowanie na blogach i forach tzw. marketing szeptany itp.
– wykonywanie usług graficznych (jeśli posiadasz takie zdolności to możesz projektować np. różne loga, obrabiać zdjęcia itp., wymagana jest umiejętność obsługi programu graficznego)
– zakładanie kont emailowych albo kont na popularnych platformach jak te wymienione w pierwszym pomyśle (musisz mieć możliwość zmiany swojego IP np. mieć neostradę oraz czyścić pliki cookies przy zakładaniu kolejnego konta np. programem CCleaner). Oczywiście musisz znaleźć najpierw nabywców na takie usługi co wcale nie jest takie trudne, bo wiele osób poszukuje np. starszych kont facebook.
– tworzenie filmików na youtube – jeśli interesujesz się jakimś tematem to możesz zacząć nagrywać tzw. vlogi, gdzie będziesz opowiadać i pokazywać swoją pasję. Przykłady tematyki kanałów na youtube: recenzje filmów, sport – fitness, kulturystka, parkour itp., zwiedzanie opuszczonych miejsc, doświadczenia chemiczne i fizyczne, podróże, różna twórczość artystyczna, testowanie produktów, komentowanie wydarzeń z kraju i ze świata, prezentowanie własnych rozgrywek z gier z komentarzem itp. Możliwości i pomysłów jest tyle ile ludzi na tej ziemi, bo każdy z nas jest przecież inny.

Odradzam dołączanie do jakiś programów zarobkowych (zwykle zagraniczne), gdzie oferują pieniądze za kliknięcia. To zwykle mało się opłaca, bo trzeba tygodni, aby zebrać wymaganą kwotę do wypłaty np. na paypal. Szkoda więc na to czasu. Oczywiście możesz mi nie wierzyć i tego spróbować na własnej skórze. Wiem, że wiele osób od tego zaczynało stawiając swoje pierwsze kroki w internecie. Praktycznie nikt jednak nie zarobił na tym kwot, którymi można byłoby się chwalić.

To chyba są takie najprostsze czynności, które może wykonać początkujący internauta, aby zarobić swoje pierwsze pieniądze w internecie. Wszelkimi dodatkowymi pomysłami jakie wpadną Wam do głowy możecie podzielić się ze mną i z czytelnikami tego bloga w komentarzach.

2 odpowiedzi do “Pomysły na zarobek przez internet”

  1. Ja mam taki pomysł, że można zakładać sobie co jakiś czas parę kont na youtube, na które wrzucać po kilka kompilacji, które ludzie lubią oglądać (wypadki, wpadki, zwierzęta czy inne viralowe sprawy). Te filmiki udostępniać po parę razy na grupach facebookowych z rozrywką, a może któryś z nich po pewnym czasie stanie się bardziej popularny i zdobędzie ponad 100000 wyświetleń albo i więcej. Wtedy można dać gdzieś ogłoszenie, że możesz dodać czyjś link w opisie takiego filmu i zgarnąć za to nawet i 100 zł. Czemu myślę, że to powinno działać? Bo filmik jest viralowy, czyli ma już wiele wyświetleń i nadal będzie oglądany. Będzie pojawiać się w sugerowanych filmach na youtube. Tak więc ktoś może chętnie wyłożyć jednorazowo stówę, aby zyskać w ten sposób ruch do swojej strony czy oferty. Tworzenie takich kompilacji nie nadaje się do typowej monetyzacji na youtube przez adsense, bo wiadomo prawa autorskie. Na jeden kanał nie dawałbym więcej niż kilka filmów, aby nie stracić w razie czego konta, gdy będą jakieś roszczenia co do treści.
    To taki moj pomysł. Mam nadzieję, ze komuś się przyda. Pozdro 600.

  2. Zgadzam się. Aby zarabiać w internecie najlepiej znajdźmy jeden element naszego życia w którym jesteśmy dobrzy i spróbujmy wykorzystać wiedzę już dawno nabytą do tego żeby zarobić dodatkowe pieniądze. Wiem, że łatwo jest powiedzieć, a ciężej zrobić, jednak wyobraźmy sobie sytuację i załóżmy, że jesteśmy dobrzy w dziedzinie elektroniki i jest to nasze hobby, jednak nie do końca lubimy majsterkować i wykonywać pracę ręczne, co w takiej sytuacji? Spróbujmy szukać dodatkowej pracy na rynku internetowym, na przykład jako osoby recenzujące sprzęt, lub na przykład załóżmy swój kanał w Social Mediach (facebook, twitter czy youtube lub najlepiej wszystkie na raz), w których będziemy zasypywać odbiorców tym czym sami jesteśmy zainteresowani. Na początku może nie będzie to przynosiło gigantycznych dochodów, jednak z biegiem czasu możemy spodziewać się spływających profitów. Pamiętajmy, że kto nie próbuje, ten nie wygrywa.

Możliwość komentowania jest wyłączona.